Домашня Написати лист
 

ПФУ в області

Громадська приймальня

Каталог послуг

Керівництво

Структура та телефони

Світлини

Новини

Вакансії

Законодавство

Законодавство та нормативні документи

Доступ до публічної інформації

Запобігання і протидія корупції

Очищення влади

Бланки звітності

Пенсійна реформа

Пенсійне забезпечення

Сплата страхових внесків

Електронна звітність

Персоніфікований облік

Консультують фахівці

Персоніфікований облік

Про подання звітності фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності

Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованих внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування органам Пенсійного фонду України, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 05.11.2009 № 26-1, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 24.11.2009 за № 1136/17152 (далі – Порядок № 26-1) передбачено, що страхувальники зазначені в пункті 2.2 розділу ІІ цього Порядку формують та подають до органів Пенсійного фонду звіт згідно з додатком 5 до Порядку один раз на рік.
   Відповідно до підпункту 4 пункту 8 розділу XV “Прикінцеві положення” Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (в редакції Закону України від 08.07.2010р. № 2461-VI) фізичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують страхові внески в порядку, визначеному цим Законом.
   Сума страхового внеску встановлюється зазначеними особами самостійно. При цьому сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску, та не більше розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, оподатковуваного доходу (прибутку), загального оподатковуваного доходу, з якої сплачуються страхові внески.
   Сплата страхових внесків у розмірі не менше мінімального страхового внеску фізичною особою - суб’єктом підприємницької діяльності здійснюється за період, коли підприємець був платником єдиного або фіксованого податку, починаючи з липня 2010 року.
   Враховуючи розмір мінімальної заробітної плати у 2010 році мінімальний страховий внесок для зазначених осіб становить у:
   липні- вересні – 294,82 грн., жовтні – листопаді – 301,12 грн., грудні - 306,10 грн.
   Виключень або пільг щодо нарахування та сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування для фізичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності законодавством не передбачено.
    У разі, якщо фізична особа – суб’єкт підприємницької діяльності, яка нараховує та сплачує внески на загальних підставах доплачує суму страхових внесків самостійно або згідно повідомлення-розрахунку органу Пенсійного фонду України таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок то нею крім таблиці 1 додатку 5 Порядку № 26-1, де зазначають суму чистого доходу (прибутку), заповнюється також Звіт за формою згідно з додатком 6 Порядку № 26-1, де зазначають суми доплати.
   Фізичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований або єдиний податок) та доплачують суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок, за період до 1 липня 2010 року, заповнюють два додатки Порядку № 26-1. В таблиці 2 додатку 5 Порядку № 26-1 зазначають частину єдиного або фіксованого податків, яка перераховується органами Державного казначейства України на рахунки органів Пенсійного фонду (42% або 10%), а в додатку 6 Порядку № 26-1 суми доплат до мінімального страхового внеску.
   Фізичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований або єдиний податок) та відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (у редакції Закону України від 08.07.2010 № 2461-VІ) сплачують страхові внески у розмірі, який визначається ними самостійно, та сума якого з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, становить не менше мінімального розміру страхового внеску за кожен місяць, за період після 1 липня 2010 року, зазначають розмір такого визначеного страхового внеску в таблиці 2 додатку 5 Порядку №26-1.
   

Назад

18 лютого 2018 р.

Новини від управлінь Пенсійного фонду України в містах та районах області

9 лютого 2018 р.

08 лютого 2018 року начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області Ольга Волдинер зустрілася зі студентами Луцького педагогічного коледжу, провівши лекцію на тему “Молодь за легальний заробіток”. Фахівець Фонду ознайомила студентів із основними перевагами легального працевлаштування для найманих працівників та роботодавців.Провела презентацію послуг електронного ресурсу Пенсійного фонду України “ВЕБ-портал електронних послуг”, зареєструвавшись на якому можна ознайомитись із даними персоніфікованого обліку, перевірити чи сплачує роботодавець страхові внески, а також отримати інформацію щодо порядку призначення, перерахунку та виплати пенсії. Учасники зустрічі отримали інформаційні буклети “Зарплата “у конверті” - життя без гарантій“. Студенти привернули увагу молоді до актуального питання сьогодення-легалізації заробітної плати, провівши флеш-моб в приміщенні коледжу.

Copyright 2008, pfulutsk.gov.ua