Домашня Написати лист
 

ПФУ в області

Громадська приймальня

Каталог послуг

Керівництво

Структура та телефони

Світлини

Новини

Вакансії

Законодавство

Законодавство та нормативні документи

Доступ до публічної інформації

Запобігання і протидія корупції

Очищення влади

Бланки звітності

Пенсійна реформа

Пенсійне забезпечення

Сплата страхових внесків

Електронна звітність

Персоніфікований облік

Консультують фахівці

Персоніфікований облік

Страхові свідоцтва

Видачу страхових свідоцтв передбачає ст.8 Закону України від 14.01.98 р. №16/98-ВР “Основи законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування”: “Особи, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню, яке є єдиним для всіх видів страхування та документом суворої звітності”.
   Порядок видачі та зразок свідоцтва затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2000 №1306 "Про затвердження Порядку видачі та зразка свідоцтва про загальнообов’язкове державне соціальне страхування".
   Створення єдиної централізованої бази даних про застрахованих осіб та забезпечення їх посвідченнями загальнообов'язкового державного соціального страхування передбачається здійснити до 1 грудня 2004 р., згідно Розпорядження КМУ №583-р від 14.12.01 “Про затвердження заходів щодо реалізації послання Президента України “Про основні напрями реформування системи пенсійного забезпечення населення України” на 2001-2004 роки”.
   Головою обласної адміністрації підписане розпорядження від 18.02.02 №85 про організацію видачі свідоцтв про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у Волинській області.
   
   Загальна інформація про страхові свідоцтва та порядок їх отримання застрахованими особами
    Кому видають свідоцтва про загально-обов'язкове державне соціальне страхування?
   
   Страхове свідоцтво видається кожній особі, яка підлягає будь-якому виду загальнообов'язкового державного соціального страхування (пенсійне забезпечення, страхування на випадок безробіття, соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві, медичне страхування, що вводиться з 2003 року та ін.види). Їх отримають всі повнолітні громадяни України працездатного віку, що зареєстровані в органах соціального страхування.
    Як отримати страхове свідоцтво?
   
   Страхове свідоцтво видається на підставі анкети, яку заповнюють застраховані особи власноруч. В анкету вносять відомості з паспорта та довідки ДПА про ідентифікаційний номер. Всі відомості слід вносити чітко, розбірливо, вони мають відповідати даним, що записані на україномовній сторінці паспорта.
   Механізм отримання анкет наступний:
   Відповідальна особа підприємства чи організації (роботодавець) згідно розробленого графіку звертається в місцеве управління Пенсійного фонду, де їм надають анкети. Анкети передаються працівникам підприємства, які вносять в них відомості. Роботодавець перевіряє, підписує анкети, ставить печатку та повертає у відділ Пенсійного фонду протягом 2 тижнів.
   Орган Пенсійного після отримання анкет оформляє страхові свідоцтва і передає їх застрахованим особам через роботодавця. Кожний працівник має отримати страхове свідоцтво на руки і розписатись у відомості.
    Як отримати страхове свідоцтво, якщо застрахована особа тимчасово не працює чи займається підприємницькою діяльністю?
   
   Особи, що тимчасово не працюють і зареєстровані в центрі зайнятості анкети на отримання страхових свідоцтв отримують через центр зайнятості.
   Особи, які забезпечують себе роботою самостійно (які займаються підприємницькою, адвокатською, нотаріальною, творчою та іншою діяльністю, пов'язаною з одержанням доходу безпосередньо від цієї діяльності, в тому числі члени творчих спілок, творчі працівники, які не є членами творчих спілок), особи, які добровільно сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а також громадяни України, які працюють за межами України і не застраховані в системі соціального страхування країни, де вони перебувають, мають самостійно звернутись до органів Пенсійного фонду за постійним місцем проживання, де їм буде надана анкета для отримання страхових свідоцтв.
    Чи підлягають обміну страхові свідоцтва, якщо застрахована особа змінила прізвище?
   
   Якщо відомості, що включаються до страхового свідоцтва, з часом зазнали змін, застрахована особа у місячний термін з дня настання змін зобов'язана через страхувальника подати органу Пенсійного фонду заяву про обмін страхового свідоцтва разом з копіями
   
   
    Яка мета видачі страхових свідоцтв?
   
   Страхове свідоцтво є єдиним для всіх видів загальнообов'язкового державного соціального страхування документом, що підтверджує право застрахованої особи на одержання послуг та матеріального забезпечення за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням.
   Страхові свідоцтва запроваджуються для персоніфікації внесків на всі види державного соціального страхування. Ці внески будуть накопичуватись на особових рахунках, що вказані в свідоцтві і відповідають ідентифікаційному номеру особи, наданому ДПА. Персоніфікований облік внесків дасть змогу нарахувати пенсії, соціальні допомоги відповідно до розміру сум, перерахованих застрахованими особами на всі види соціального страхування. Слід зазначити, що в Пенсійному фонді персоніфікований облік запроваджений ще з 1998 року. Згодом персоніфіковані рахунки будуть відкриті і по інших видах загальнообов'язкового державного соціального страхування.
    Як буде застосовуватись страхове свідоцтво?
   
   Страхове свідоцтво пред'являється застрахованою особою у разі одержання послуг та матеріального забезпечення за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, укладення трудового договору (контракту), договору цивільно-правового характеру, предметом якого є виконання робіт та надання послуг, під час прийому на навчання, а також в інших випадках, передбачених законодавством. Пред'являється свідоцтво з метою надання роботодавцям відомостей про номер особової справи, на який будуть відносити сплачені внески за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням. Свідоцтво зберігається у застрахованої особи. Воно дійсне тільки в разі пред'явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу.
    Які відомості містить страхове свідоцтво?
   
   На лицевій стороні свідоцтва вказуються такі відомості про застраховану особу: прізвище, ім'я, по батькові, дата і місце народження, стать, номер особової справи (що відповідає ідентифікаційному номеру особи, наданому ДПА), штрихкод. На зворотній стороні свідоцтва описується порядок його застосування, вказується серія та номер.
   Свідоцтво ламінується. Це документ суворої звітності, що має кілька ступенів захисту.
   

Назад

18 лютого 2018 р.

Новини від управлінь Пенсійного фонду України в містах та районах області

9 лютого 2018 р.

08 лютого 2018 року начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області Ольга Волдинер зустрілася зі студентами Луцького педагогічного коледжу, провівши лекцію на тему “Молодь за легальний заробіток”. Фахівець Фонду ознайомила студентів із основними перевагами легального працевлаштування для найманих працівників та роботодавців.Провела презентацію послуг електронного ресурсу Пенсійного фонду України “ВЕБ-портал електронних послуг”, зареєструвавшись на якому можна ознайомитись із даними персоніфікованого обліку, перевірити чи сплачує роботодавець страхові внески, а також отримати інформацію щодо порядку призначення, перерахунку та виплати пенсії. Учасники зустрічі отримали інформаційні буклети “Зарплата “у конверті” - життя без гарантій“. Студенти привернули увагу молоді до актуального питання сьогодення-легалізації заробітної плати, провівши флеш-моб в приміщенні коледжу.

Copyright 2008, pfulutsk.gov.ua