Домашня Написати лист
 

ПФУ в області

Громадська приймальня

Каталог послуг

Керівництво

Структура та телефони

Світлини

Новини

Вакансії

Законодавство

Законодавство та нормативні документи

Доступ до публічної інформації

Запобігання і протидія корупції

Очищення влади

Бланки звітності

Пенсійна реформа

Пенсійне забезпечення

Сплата страхових внесків

Електронна звітність

Персоніфікований облік

Консультують фахівці

Пенсійне забезпечення

Змінено порядок визначення заробітку при обчисленні пенсії

Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області повідомляє, що Верховною Радою України ухвалено Закон "Про внесення змін до статті 40 Закону України "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування" щодо порядку визначення заробітку для обчислення пенсії", який набрав чинності 15.04.2016 року.
    Так, законодавчим актом встановлено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
    А також передбачено, що положення цього Закону поширюються на осіб, яким пенсії призначені і перераховані в період з 1 січня 2016 року до дня набрання чинності цим Законом.
    Нагадаємо, що така норма законодавства діяла до 1 січня 2016 року.
    У звязку з цим, особи, яким пенсія призначена, перерахована з 1 січня 2016 року до 15 квітня 2016 року без врахування заробітної плати за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року, мають право звертатися за перерахунком пенсії від заробітку будь-які 60 календарних місяців.
    Довідка про заробітну плату, яка надаватиметься до органів Пенсійного фонду за період по 30 червня 2000 року обовязково має бути підтверджена первинними документами, на підставі яких її видали.
    У такому випадку буде проведено перерахунок пенсії у строки, які визначені статтею 45 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування”: з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

Назад

18 лютого 2018 р.

Новини від управлінь Пенсійного фонду України в містах та районах області

9 лютого 2018 р.

08 лютого 2018 року начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області Ольга Волдинер зустрілася зі студентами Луцького педагогічного коледжу, провівши лекцію на тему “Молодь за легальний заробіток”. Фахівець Фонду ознайомила студентів із основними перевагами легального працевлаштування для найманих працівників та роботодавців.Провела презентацію послуг електронного ресурсу Пенсійного фонду України “ВЕБ-портал електронних послуг”, зареєструвавшись на якому можна ознайомитись із даними персоніфікованого обліку, перевірити чи сплачує роботодавець страхові внески, а також отримати інформацію щодо порядку призначення, перерахунку та виплати пенсії. Учасники зустрічі отримали інформаційні буклети “Зарплата “у конверті” - життя без гарантій“. Студенти привернули увагу молоді до актуального питання сьогодення-легалізації заробітної плати, провівши флеш-моб в приміщенні коледжу.

Copyright 2008, pfulutsk.gov.ua