Домашня Написати лист
 

ПФУ в області

Громадська приймальня

Каталог послуг

Керівництво

Структура та телефони

Світлини

Новини

Вакансії

Законодавство

Законодавство та нормативні документи

Доступ до публічної інформації

Запобігання і протидія корупції

Очищення влади

Бланки звітності

Пенсійна реформа

Пенсійне забезпечення

Сплата страхових внесків

Електронна звітність

Персоніфікований облік

Консультують фахівці

Сплата страхових внесків

Добровільна сплата База нарахування

База нарахування єдиного соціального внеску при добровільній сплаті
   
    Для фізичних осіб – підприємців на загальних підставах та осіб, які забезпечують себе роботою самостійно: єдиний внесок нараховується на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, та суму доходу, що розподіляється між членами сім’ї фізичних осіб – підприємців, які беруть участь у проваджені ними підприємницької діяльності. Сума єдиного внеску, у залежності від обраного розміру єдиного внеску, не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).
   
    Мінімальний страховий внесок – сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця (п.п.5 п.1 статті 1 Закону).
   
    Фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування, яка не отримує дохід, не має права укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, витратами, зумовленими похованням, та/або від нещасного випадку на виробництві і професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності). Оскільки, сплата ним єдиного внеску у розмірі 34,7 відсотка суми доходу (прибутку), отриманого від своєї діяльності є обов’язковою, а у разі відсутності доходу немає бази для нарахування єдиного внеску на інші види соціального страхування.
   
    Для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, членів фермерського господарства, особистого селянського господарства та для громадян які працюють за межами України: єдиний внесок нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе та членів сім’ї, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності. Сума єдиного внеску у залежності від обраного розміру єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу.
   
    Нарахування єдиного внеску здійснюється в межах максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом, що до 1 жовтня 2011 року дорівнює п'ятнадцяти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а з 1 жовтня 2011 року – сімнадцяти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
   

Назад

18 лютого 2018 р.

Новини від управлінь Пенсійного фонду України в містах та районах області

9 лютого 2018 р.

08 лютого 2018 року начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області Ольга Волдинер зустрілася зі студентами Луцького педагогічного коледжу, провівши лекцію на тему “Молодь за легальний заробіток”. Фахівець Фонду ознайомила студентів із основними перевагами легального працевлаштування для найманих працівників та роботодавців.Провела презентацію послуг електронного ресурсу Пенсійного фонду України “ВЕБ-портал електронних послуг”, зареєструвавшись на якому можна ознайомитись із даними персоніфікованого обліку, перевірити чи сплачує роботодавець страхові внески, а також отримати інформацію щодо порядку призначення, перерахунку та виплати пенсії. Учасники зустрічі отримали інформаційні буклети “Зарплата “у конверті” - життя без гарантій“. Студенти привернули увагу молоді до актуального питання сьогодення-легалізації заробітної плати, провівши флеш-моб в приміщенні коледжу.

Copyright 2008, pfulutsk.gov.ua