Домашня Написати лист
 

ПФУ в області

Громадська приймальня

Каталог послуг

Керівництво

Структура та телефони

Світлини

Новини

Вакансії

Законодавство

Законодавство та нормативні документи

Доступ до публічної інформації

Запобігання і протидія корупції

Очищення влади

Бланки звітності

Пенсійна реформа

Пенсійне забезпечення

Сплата страхових внесків

Електронна звітність

Персоніфікований облік

Консультують фахівці

Пенсійне забезпечення

Пенсійне забезпечення учасників Революції Гідності та членів їх сімей

Особи, які стали інвалідами внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров"я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (далі - Революція гідності), та які звернулися за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року, відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (зі змінами, які набрали чинності з 28.02.2015р.) належать до інвалідів війни.
    Пенсії такій категорії осіб призначаються відповідно до Закону України «Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування” на підставі виписок із акту огляду у МСЕК, у яких вказана причина інвалідності “Поранення, каліцтво, контузія чи інші ушкодження здоров"я, одержані під час участі у Революції Гідності” та за наявності необхідного страхового стажу, передбаченого статтею 32 цього Закону.
    Розмір пенсії по інвалідності обчислюється відповідно до норм вищезгаданого Закону у залежності від наявного страхового стажу та заробітної плати. До пенсії встановлюються підвищення та цільова грошова допомога, передбачені для інвалідів війни. Пенсія не може бути меншою у інвалідів війни І групи 285%, ІІ групи - 255%, ІІІ групи - 225% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, що передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 28.07.2010р. №656 “Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії інвалідам війни та учасникам бойових дій”. Починаючи з 01.09.2015р., прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність встановлений в розмірі 1074грн., тобто мінімальна пенсія у інвалідів війни І групи становить 3060,9грн., ІІ групи - 2738,7грн., ІІІ групи - 2416,5 гривні. При зміні прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, перераховуватиметься і мінімальна пенсійна виплата інвалідів - учасників революції Гідності.
    Щодо членів сімей учасників Революції Гідності роз"яснюємо наступне. З 19.12.2015р. набрав чинності Закон України “Про внесення зміни до статті 36 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" щодо призначення пенсії у зв"язку з втратою годувальника членам сімей осіб, загиблих внаслідок поранення, каліцтва, контузії, одержаних під час участі в Революції Гідності”. Цим Законом передбачено, що пенсія у разі втрати годувальника членам сімей осіб, загиблих внаслідок поранення, каліцтва, контузії, одержаних під час участі в Революції Гідності призначається незалежно від тривалості страхового стажу годувальника.
    Варто нагадати, що згідно постанови Кабінету Міністрів України N76 від 28.03.2014р. з 1 квітня 2014 р. встановлено доплату до пенсії у зв"язку з втратою годувальника непрацездатним членам сімей, які перебували на утриманні осіб, смерть яких пов"язана з участю в масових акціях громадського протесту, а також працівників правоохоронних органів і військовослужбовців, смерть яких пов"язана з участю в зазначених акціях: на одного непрацездатного члена сім"ї - 5000 грн.; на двох непрацездатних членів сім"ї - 6500грн.; на трьох та більше непрацездатних членів сім"ї - 8000 гривень. Доплата виплачується, якщо розмір пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсій за особливі заслуги перед Україною, сум індексації та інших доплат, установлених законодавством), разом з одержуваною заробітною платою (доходом) становить менш як 10 000 гривень, з урахуванням того, що після встановлення доплати сума таких виплат не повинна перевищувати зазначеного розміру.

Назад

18 лютого 2018 р.

Новини від управлінь Пенсійного фонду України в містах та районах області

9 лютого 2018 р.

08 лютого 2018 року начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області Ольга Волдинер зустрілася зі студентами Луцького педагогічного коледжу, провівши лекцію на тему “Молодь за легальний заробіток”. Фахівець Фонду ознайомила студентів із основними перевагами легального працевлаштування для найманих працівників та роботодавців.Провела презентацію послуг електронного ресурсу Пенсійного фонду України “ВЕБ-портал електронних послуг”, зареєструвавшись на якому можна ознайомитись із даними персоніфікованого обліку, перевірити чи сплачує роботодавець страхові внески, а також отримати інформацію щодо порядку призначення, перерахунку та виплати пенсії. Учасники зустрічі отримали інформаційні буклети “Зарплата “у конверті” - життя без гарантій“. Студенти привернули увагу молоді до актуального питання сьогодення-легалізації заробітної плати, провівши флеш-моб в приміщенні коледжу.

Copyright 2008, pfulutsk.gov.ua