Домашня Написати лист
 

ПФУ в області

Громадська приймальня

Каталог послуг

Керівництво

Структура та телефони

Світлини

Новини

Вакансії

Законодавство

Законодавство та нормативні документи

Доступ до публічної інформації

Запобігання і протидія корупції

Очищення влади

Бланки звітності

Пенсійна реформа

Пенсійне забезпечення

Сплата страхових внесків

Електронна звітність

Персоніфікований облік

Консультують фахівці

Консультують фахівці

Пенсійне забезпечення
Сплата страхових внесків
Персоніфікований облік

Всі запитання

11 квітня 2011 р., 10:29:00
Ім'я: Петро Васильович
Тема: Пенсійне забезпечення
Запитання:
   Згідно збільшення прожиткового мінімуму з 01 квітня 2011р. мінімальна виплата для учасників бойових дій складе 1260,60 грн.Я ж отримую пенсію , яка складається із слідуючих складових : 1017,88-розмір пенсії за віком, 152,80 - доплата за понаднормативний стаж, 191,00-підв.служ.армії вик.інтернац.обов(1 кат), 91,10 - надбавка донорам. Прошу мені пояснити, чому мою нараховану пенсію 1017,88 не збільшують до 1260,60 грн. Чому всі мої надбавки (152,8 + 191,00+91,10) зараховують до суми , яка перевищує 1260,60грн., адже ці доплати я отримую тому що заслужив своєю працею і ризикуванням життям?

Відповідь:
   Щодо порядку проведення перерахунку пенсії учасникам бойових дій роз’яснюємо наступне.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №656 від 28.07.2010р. «Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії інвалідам війни та учасникам бойових дій», з метою соціального захисту інвалідів війни та учасників бойових дій і підтримання їх купівельної спроможності з урахуванням зростання цін Кабінет Міністрів України постановляє:
Установити, що з 1 серпня 2010 р. інвалідам війни та учасникам бойових дій, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає в інвалідів війни I групи - 240 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, II групи - 215, III групи - 190, учасників бойових дій - 165 відсотків, виплачується щомісячна державна адресна допомога до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначених розмірів.
У разі зміни прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, проводиться перерахунок зазначеної допомоги виходячи з розміру встановленого прожиткового мінімуму.


9 квітня 2011 р., 21:22:37
Ім'я: Наталя
Тема: Пенсійне забезпечення
Запитання:
   Доброго дня!Скажіть будь ласка,чи зараховується до загального стажу навчання в автошколі.Дякую

Відповідь:
   Статтею 56 Закону України „Про пенсійне забезпечення” передбачено до стажу роботи, який дає право на пенсію зарахувати навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі.
До професійно-технічних навчальних закладів належать:
навчально-курсовий комбінат, навчальний центр, інші типи навчальних закладів, що надають професійно-технічну освіту.
Для зарахування до стажу роботи періоду навчання в автошколі, необхідно надати свідоцтво про присвоєння відповідної кваліфікації.
Страховий стаж та порядок його обчислення визначено статтею 24 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, який чинний з 01.01.2004 року.
Страховий стаж - це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не менше ніж мінімальний страховий внесок.
Коло осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному страхуванню визначено статтею 11 цього Закону.


9 квітня 2011 р., 17:04:29
Ім'я: Юрій
Тема: Пенсійне забезпечення
Запитання:
   Згідно рішення суду УПФ зобов язане провести нарахування підвищення пенсії гр.А як "дитині війни."
   Працівники УПФ нарахування провели, а виплати не здійснили.
   Нащо працівники ПФ
   свідомо йдуть на додаткові витрати передбаченіЗаконом України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» від 19.10.2000 року № 2050-III ?
   Дякую.
   


Відповідь:
   Повідомляємо, що відповідно до статті 124 Конституції України правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускається. Судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов’язковими до виконання на всій території України.
Якщо у Вашому випадку рішенням суду зобов’язано органи Пенсійного фонду вчинити певні дії, пов’язані з перерахунком підвищення до пенсії, встановленою Законом України „Про соціальний захист дітей війни” то відповідним чином таке рішення суду було виконане.
Щодо порушеного Вами питання відносно виплати компенсації повідомляємо, що статтею 1 Закону України „Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати” від 19.10.2000 року №2050-III передбачено, що підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи).
Під доходами у цьому Законі слід розуміти грошові доходи громадян, які вони одержують на території України і які не мають разового характеру: пенсії, соціальні виплати, стипендії, заробітна плата (грошове забезпечення) та інші.
Таким чином, предметом спірних відносин в наведеному Вами прикладі є не пенсія або її частина, а лише підвищення, встановлене Законом України „Про соціальний захист дітей війни”, а тому витрати пов’язані з його виплатою не підлягають компенсуванню.


6 квітня 2011 р., 21:21:44
Ім'я: таня
Тема: Пенсійне забезпечення
Запитання:
   Мені 20 років,навчаюсь.я дитина сирота,але влітку одружуюсь.скажіть будь-ласка чи втрачу я статус дитини сироти?та чи буду отримувати поки навчаюсь допомогу з пенсійного фонду?

Відповідь:
   Щодо Вашого питання стосовно статусу діти-сироти та отримання пенсії по втраті годувальника роз’яснюємо наступне.
Відповідно до статті 36, 37 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсія в зв’язку із втратою годувальника призначається дітям, які навчаються за денною формою навчання у вищих навчальних закладах Ι-ΙV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах, - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років та дітям-сиротам - до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.
Додатково повідомляємо, що після одруження Ваш статус дитини-сироти не зміниться.


6 квітня 2011 р., 18:10:08
Ім'я: галина
Тема: Пенсійне забезпечення
Запитання:
   мені 47 років я приватний підприємець з 1995р.як мені буде нараховуватись пенсія і з якого віку?

Відповідь:
   Пенсії для суб’єктів підприємницької діяльності призначаються на загальних підставах, відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Вік виходу на пенсію передбачений статтею 26 вищезазначеного закону, а саме право на призначення пенсії за віком мають чоловіки після досягнення 60 років, жінки 55 років та наявності страхового стажу не менше п’ять років.
Іншого на даний час чинним законодавством не передбачено.


Назад  11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  Вперед
18 лютого 2018 р.

Новини від управлінь Пенсійного фонду України в містах та районах області

9 лютого 2018 р.

08 лютого 2018 року начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області Ольга Волдинер зустрілася зі студентами Луцького педагогічного коледжу, провівши лекцію на тему “Молодь за легальний заробіток”. Фахівець Фонду ознайомила студентів із основними перевагами легального працевлаштування для найманих працівників та роботодавців.Провела презентацію послуг електронного ресурсу Пенсійного фонду України “ВЕБ-портал електронних послуг”, зареєструвавшись на якому можна ознайомитись із даними персоніфікованого обліку, перевірити чи сплачує роботодавець страхові внески, а також отримати інформацію щодо порядку призначення, перерахунку та виплати пенсії. Учасники зустрічі отримали інформаційні буклети “Зарплата “у конверті” - життя без гарантій“. Студенти привернули увагу молоді до актуального питання сьогодення-легалізації заробітної плати, провівши флеш-моб в приміщенні коледжу.

Copyright 2008, pfulutsk.gov.ua