Домашня Написати лист
 

ПФУ в області

Громадська приймальня

Каталог послуг

Керівництво

Структура та телефони

Світлини

Новини

Вакансії

Законодавство

Законодавство та нормативні документи

Доступ до публічної інформації

Запобігання і протидія корупції

Очищення влади

Бланки звітності

Пенсійна реформа

Пенсійне забезпечення

Сплата страхових внесків

Електронна звітність

Персоніфікований облік

Консультують фахівці

Консультують фахівці

Пенсійне забезпечення
Сплата страхових внесків
Персоніфікований облік

Всі запитання

2 січня 2013 р., 13:00:33
Ім'я: Надія
Тема: Пенсійне забезпечення
Запитання:
   На момент виходу виходу Постанови КМУ " Про підвищення рівня соціального захисту населення" від 23. 04. 2012 № 327 в громадянина не було 25 років стажу. В серпні був досягнутий стаж 25 років, про що є відповідна довідка, але громадянин продовжує отримувати доплату у розмірі 50 грн. Чи має право громадянин на отримання доплати 100 грн. після досягнення стажу 25 років???
   


Відповідь:
   Порядок, умови зарахування до страхового стажу періодів роботи, а також поняття «страхового стажу» зазначено в ст. 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року №1058-IV. Відповідно до цього, страховий стаж — це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески у сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Слід зазначити, що п.2, ст..24 Закону №1058- IV визначає, що страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі Закон 2464) у ст. 6 визначає обов‘язок страхувальника подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом, а також повідомляти територіальний орган про зміну відомостей, що вносяться до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Пунктом 3.2 розділу 3 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 08.10.2010 №22-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.11.2010 року за №1014/18309 фізичні особи суб’єкти підприємницької діяльності самі за себе формують та подають до органів Пенсійного фонду звіт один раз на рік. Базовим звітним періодом для них є календарний рік. Звіт подається за формою згідно з додатком 5 до цього Порядку.
За умови дотримання вище означеного, період роботи застрахованої особи зараховується до страхового стажу.
У відповідності до пункту 4 частини 11 статті 25 Закону 2464, за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду, застосовується штраф.

Волдинер 78-73-58


15 січня 2012 р., 00:40:14
Ім'я: Володимир
Тема: Пенсійне забезпечення
Запитання:
   Доброї ночі!
   Маю шість років страхового стажу а до пенсійного віку вісімнадцядь років.Чи можу я як фізична особа вносити страховий внесок в пенсійний фонд щоб мати 15 років страхового стажу .Чи буде в мене повноцінна мінімальна пенсія якщо мені поталанить вижити з нашими -'реформаторами'. Дякую за відповідь.


Відповідь:
    Статтею 12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено наступне.
1. Особи, які досягли 16-річного віку та не належать до кола осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до статті 11 цього Закону, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють на території України, громадяни України, які постійно проживають або працюють за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, мають право на добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.
Зазначені особи можуть брати добровільну участь у солідарній системі або в накопичувальній системі пенсійного страхування, або одночасно в обох системах.
2. Вищезазначені особи беруть добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування протягом терміну, визначеного в договорі про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, але не менше одного року.
3. При цьому, згадані особи подають до територіального органу Пенсійного фонду за місцем проживання відповідну заяву за формою, встановленою правлінням Пенсійного фонду, та документи за затвердженим ним переліком.
Територіальний орган Пенсійного фонду, що отримав заяву про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, має право перевіряти викладені в заяві відомості та вимагати від особи, яка подала заяву, документи, що підтверджують зазначені відомості.
З особою, яка подала заяву про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, територіальним органом Пенсійного фонду в термін не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (далі - договір про добровільну участь) відповідно до типового договору, що затверджується правлінням Пенсійного фонду.
5. Договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата застрахованою особою страхових внесків за попередні періоди. При цьому сума сплачених страхових внесків за кожний місяць не може бути меншою мінімального страхового внеску.
6. Договір про добровільну участь набирає чинності з дня його підписання.
Відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.
За наявності страхового стажу меншої тривалості, ніж передбачено частиною першою цієї статті, пенсія за віком встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком.
Поряд з цим, постановою Кабінету Мніністрів України від 26.03.2008р. №265 передбачено, що у разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат, державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам, особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога у сумі, що не вистачає до зазначеного прожиткового мінімуму.


13 січня 2012 р., 06:44:33
Ім'я: Ольга Гегина(Россия)
Тема: Консультують фахівці
Запитання:
   Куда необходимо обратиться(адрес, запрос) для подтверждения работы и справки о заработной платы за период с 25.02.1988г. по 11.01.1994г.на заводе "Луцккоммунмаш" г. Луцк (Украина),Волынская область. С уважением и заранее благодарна...Справка необходима для начисления пенсии.

Відповідь:
   Для истребования документов на заводе «Луцккомунмаш» необходимо обратится по адресу: 43010 Украина, Волынская область, г. Луцк, ул. Дубнивска, 22а, ООО «Луцккомунмаш».

11 січня 2012 р., 12:34:35
Ім'я: Тетяна
Тема: Пенсійне забезпечення
Запитання:
   Доброго дня,скажіть,будь ласка, коли моїй матері на пенсію? Вона народилася 06.10. 1960р.,на сьогоднішній день працююча і має 32 роки стажу.

Відповідь:
   Відповідно до статті 26 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (із змінами, внесеними Законом № 3668 - VІ від 08.07.2011 року) право на призначення пенсії за віком Ваша мама набуде в 59 років 6 місяців.

6 січня 2012 р., 10:57:10
Ім'я: Валентина
Тема: Пенсійне забезпечення
Запитання:
   Чи маю я право отримати одноразову додаткову виплату в розмірі 10пенсій для працівників бюджетної сфери: оформляю пенсію, дитина інвалід до 6 років, мені 51рік, працюю в медичні установі 32 роки, але без мед.освіти

Відповідь:
   Відповідно до статті 7-1 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е"-"ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на т аких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення.
Порядок обчислення стажу, який дає право на призначення грошової допомоги, та механізм виплати цієї допомоги встановлюється постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011р. №1191.
Отже, після досягнення віку 51 рік права на дану виплату Ви не маєте.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Вперед
18 лютого 2018 р.

Новини від управлінь Пенсійного фонду України в містах та районах області

9 лютого 2018 р.

08 лютого 2018 року начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області Ольга Волдинер зустрілася зі студентами Луцького педагогічного коледжу, провівши лекцію на тему “Молодь за легальний заробіток”. Фахівець Фонду ознайомила студентів із основними перевагами легального працевлаштування для найманих працівників та роботодавців.Провела презентацію послуг електронного ресурсу Пенсійного фонду України “ВЕБ-портал електронних послуг”, зареєструвавшись на якому можна ознайомитись із даними персоніфікованого обліку, перевірити чи сплачує роботодавець страхові внески, а також отримати інформацію щодо порядку призначення, перерахунку та виплати пенсії. Учасники зустрічі отримали інформаційні буклети “Зарплата “у конверті” - життя без гарантій“. Студенти привернули увагу молоді до актуального питання сьогодення-легалізації заробітної плати, провівши флеш-моб в приміщенні коледжу.

Copyright 2008, pfulutsk.gov.ua