Домашня Написати лист
 

ПФУ в області

Громадська приймальня

Каталог послуг

Керівництво

Структура та телефони

Світлини

Новини

Вакансії

Законодавство

Законодавство та нормативні документи

Доступ до публічної інформації

Запобігання і протидія корупції

Очищення влади

Бланки звітності

Пенсійна реформа

Пенсійне забезпечення

Сплата страхових внесків

Електронна звітність

Персоніфікований облік

Консультують фахівці

Консультують фахівці

Пенсійне забезпечення
Сплата страхових внесків
Персоніфікований облік

Всі запитання

3 січня 2013 р., 15:20:48
Ім'я: Олександр
Тема: Пенсійне забезпечення
Запитання:
   Добрий день.
   Я хотів взяти приміщення в оренду в університеті ЛНТУ,мені було потрібно відкрити підприємця і свідоцтво про сплату єдиного податка по кведу 82,19.
   Рішення про на дання приміщення вирішувалося майже пів року, і було відмовлено.І підприємницькою діяльністю я не займався.
   За цих пів року в податковій говорили що потрібно сплачувати податок, і в пенсійний фонд також,я сплачував.
   Я хочу закрити підпримця,чи потрібно мені було це все сплачувати?Чи можливо повернути ці кошти?І як це все закрити?


Відповідь:
   Факт визначення статусу, системи оподаткування, суми отриманого доходу, суми сплаченого до органів Державної податкової служби податку передається Державною податковою службою до органів Пенсійного фонду України на центральному рівні і передається по структурі Пенсійного фонду електронним зв’язком. Тобто інформація про систему оподаткування і про факт сплати єдиного податку із зазначенням періоду, за який вони сплачені, для органів Пенсійного фонду є підтвердженням провадження підприємницької діяльності. А це дає підставу для обов’язкової сплати єдиного внеску. При цьому, граничний термін сплати єдиного внеску за 2012 звітний рік завершився 21 січня 2013 року.
Питання відповідності отриманого свідоцтва на здійснення підприємницької діяльності за спрощеною системою оподаткування з фактом провадження підприємницької діяльності або його відсутності, правомірності сплати єдиного податку відноситься до компетенції ДПС.
У випадку припинення підприємницької діяльності Вам необхідно подати до Пенсійного фонду звіт про нараховані суми єдиного внеску за період роботи у звітному році та копію акта перевірки державної податкової служби і здійснити остаточні розрахунки, на підставі чого Пенсійним фондом проводиться перевірка повноти обчислення та сплати єдиного внеску та надається довідка про відсутність заборгованості для пред’явлення її державному реєстратору.
Повернення зайво сплачених коштів може бути здійснене лише після вищепроведених процедур та встановлення переплати по картці особового рахунку.


3 січня 2013 р., 14:59:23
Ім'я: Олена Іванівна
Тема: Пенсійне забезпечення
Запитання:
   Як й коли можно дізнатися про розмір першої призначеної пенсії за віком, якщо документи здані ПФ 02.01.2013?

Відповідь:
   Відповідно до п.5 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 N 22-1, Зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 р. за N 1566/11846 (далі – Порядок) днем звернення за пенсією вважається день приймання органом, що призначає пенсію, заяви про призначення, перерахунок, відновлення або переведення з одного виду пенсії на інший.
У разі, якщо до заяви про призначення, відновлення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис. Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за пенсією вважається день приймання заяви про призначення пенсії.
Відповідно до п.39 Порядку орган, що призначає пенсію, не пізніше 10 днів після надходження заяви з необхідними для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення раніше призначеної пенсії документами, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.


2 січня 2013 р., 15:17:07
Ім'я: Володимир
Тема: Сплата страхових внесків
Запитання:
   Доброго дня!
   Вітаю Вас з Новим роком!
   
   Прошу надати відповідь на наступне питання:
   Чи повинен ФОП, що працює по торговому патенту (роздрібна торгівля одягом), сплачувати Єдиний соціальний внесок, якщо даний ФОП також являється найманим працівником на держ. підприємстві (сплачує внески в ПФ, соц. страх., по безробіттю і т.п.)?
   Якщо потрібно сплачувати ЄСВ - прошу вказати статті нормативних документів в яких даним момент регламентується!


Відповідь:
   Пунктом 4 частини 1 статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено, що фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності є платниками єдиного внеску. Частиною 4 цієї статті визначено, що фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Частиною 4 статті 5 цього Закону визначено, що обов’язки платників єдиного внеску виникають з початку провадження відповідної підприємницької діяльності. Відповідно до частини 2 статті 6 Закону визначено, що платник єдиного внеску зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок та подавати звітність до Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленою Пенсійним фондом.
Пунктом 3 частини 1 статті 7 Закону встановлено, що такими платниками база нарахування єдиного внеску визначається ними самостійно, яка має бути не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску (17 розмірів прожиткових мінімумів для працездатних осіб). При цьому сума єдиного внеску не повинна бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу за місяць.
Виходячи з вищевикладеного, якщо Ви є підприємцем-спрощенцем але не є пенсіонером за віком або інвалідом, зобов’язані сплачувати єдиний внесок в розмірі не менше мінімального страхового внеску. Сплата коштів у 2013 році передбачена щоквартально, не пізніше 20 числа місяця що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
Статус працюючої особи не звільняє Вас від сплати єдиного внеску, але дає право на врахування сум Вашого заробітку, отриманих з різних джерел, для розрахунку розміру пенсії.


Заступник начальника відділу
надходження доходів Л. Задерей

22.01.2013 р.


2 січня 2013 р., 14:20:45
Ім'я: Михайло
Тема: Пенсійне забезпечення
Запитання:
   Добрий день. Я пенсіонер податкової міліції з 2004 року. 15.10.2012 року було підписано постанову КМУ № 952 про внесення змін до постанови № 355, що-до збільшення пенсійного забезпечення. Який порядок перерахунку пенсій для пенсіонерів податкової міліції та терміни?

Відповідь:
   Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області повідомляє, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15.10.2012р. № 952 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012р. №355» з 20.10.2012року проведено перерахунки пенсій особам начальницького і рядового складу податкової міліції.
Постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2012р. № 355 передбачено установити з 01.07.2012р. підвищення до пенсій, призначених до зазначеної дати відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі-Закон), крім пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, у розмірі 11% пенсій, обчислених відповідно до статей 12, 21 і 36 Закону, збільшивши його з 1 вересня 2012р. до 23% та з 1 січня 2013р. до 35%.
При цьому розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону з урахуванням доплат до попередніх розмірів пенсій згідно з п.4 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008р. № 45 та підвищень, зазначених у попередньому абзаці, не можуть перевищувати розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону виходячи з грошового забезпечення, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007р. №1294, за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу станом на 1 квітня 2012 року.


2 січня 2013 р., 13:04:35
Ім'я: Надія
Тема: Пенсійне забезпечення
Запитання:
   Після 5 річної сплати Єдиного податку ПФУ не нарахував стажу,мотивуючи тим що звітність подавалася тільки до ДПА, а не й до ПФУ.Чи правомірно це?

Відповідь:
   Відповідно до п.2 Постанови Кабінету Міністрів України №327 від 23 квітня 2012 року підвищення встановлюється до розміру пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги та пенсій за особливі заслуги перед Україною, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, і сум індексації), що склався станом на 30 квітня 2012 року.




1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Вперед
18 лютого 2018 р.

Новини від управлінь Пенсійного фонду України в містах та районах області

9 лютого 2018 р.

08 лютого 2018 року начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області Ольга Волдинер зустрілася зі студентами Луцького педагогічного коледжу, провівши лекцію на тему “Молодь за легальний заробіток”. Фахівець Фонду ознайомила студентів із основними перевагами легального працевлаштування для найманих працівників та роботодавців.Провела презентацію послуг електронного ресурсу Пенсійного фонду України “ВЕБ-портал електронних послуг”, зареєструвавшись на якому можна ознайомитись із даними персоніфікованого обліку, перевірити чи сплачує роботодавець страхові внески, а також отримати інформацію щодо порядку призначення, перерахунку та виплати пенсії. Учасники зустрічі отримали інформаційні буклети “Зарплата “у конверті” - життя без гарантій“. Студенти привернули увагу молоді до актуального питання сьогодення-легалізації заробітної плати, провівши флеш-моб в приміщенні коледжу.

Copyright 2008, pfulutsk.gov.ua