Домашня Написати лист
 

ПФУ в області

Громадська приймальня

Каталог послуг

Керівництво

Структура та телефони

Територіальні управління

Світлини

Новини

Законодавство

Законодавство та нормативні документи

Доступ до публічної інформації

Запобігання і протидія корупції

Бланки звітності

Пенсійна реформа

Пенсійне забезпечення

Сплата страхових внесків

Електронна звітність

Персоніфікований облік

Консультують фахівці

Консультують фахівці

Пенсійне забезпечення
Сплата страхових внесків
Персоніфікований облік

Всі запитання

21 грудня 2010 р., 08:55:21
Ім'я: Ніна
Тема: Пенсійне забезпечення
Запитання:
   Я, інвалід дитинства ІІІ гр., глухоніма, 1962р. народження. Загальний стаж роботи 28 років. Отримую мінімальну пенсію. Скажіть будь-ласка чи маю право достроково вийти на пенсію та чи можу я подати на перерахунок пенсії з мінімальної?

Відповідь:
    Відповідно до статті 10 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.
Статтею 42 Закону передбачено, що якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону.
У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менше ніж 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії провадиться не раніше як через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.
Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї частини, здійснюється не раніше дня, наступного за днем, по який обчислено страховий стаж при призначенні (попередньому перерахунку) пенсії.
Згідно статті 26 Закону право на призначення пенсії за віком мають особи після досягнення чоловіками 60 років, жінками - 55 років та наявності страхового стажу не менше п'яти років.
Дострокове призначення пенсії за віком інвалідам дитинства III групи чиним законодавством не передбачено.


20 грудня 2010 р., 16:41:21
Ім'я: Зоя
Тема: Пенсійне забезпечення
Запитання:
    Маю 75 років,29 листопада 2010 було встановлено першу групу інвалідності.Сьогодні я отримую 734 грн пенсіі,74 грн за 18 роківветеран праці,49 гпрн дитині війни.Коли я звернулась до управління песійного фондук щоб мені зробили перерахунок з песії за віком на пенсію по інвалідності, то мені відповіли що це не має сенсу, пенсія залишиться така сама.На мої слова що інвалідність дає право на нове призначення песії мені заперечили.Проте скзали що буде надбавка 50 грн за першу групу.В управлінні соціального захисту порадили пропрпацювати хоч місяць тоді можна зроьити перерахунок.Хоча як я можу працювати?Прошу дати відповідь

Відповідь:
   Відповідно до статті 10 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.
Статтею 33 Закону передбачено, що пенсія по інвалідності залежно від групи інвалідності призначається в таких розмірах: інвалідам 1 групи – 100 відсотків пенсії за віком; інвалідам 11 групи - 90 відсотків пенсії за віком; інвалідам 111 групи – 50 відсотків пенсії за віком, обчисленої відповідно до статтей 27 і 28 цього Закону. Отже, розмір пенсії за віком та розмір пенсії по інвалідності 1 групи однаковий.
Переведення з пенсії за віком на пенсію по інвалідності 1 групи може проводитись за документами пенсійної справи або з додаванням документів про не врахований стаж та заробіток відповідно до статті 40 вказаного Закону.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 16.07.2008р. №654 інвалідам 1 групи виплачується надбавка на догляд у розмірі 50 гривень.
Особам, які визнані інвалідами 1 групи, та яким пенсія призначена відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, надбавка на догляд призначається незалежно від виду пенсії.


20 грудня 2010 р., 09:02:16
Ім'я: Пиниця Наталія
Тема: Пенсійне забезпечення
Запитання:
    Доброго дня.
   З 1974 по 1982рр. працювала шкільним викладачем. З 1982 по вересень 1999р. безперервно працювала на посаді секретаря сільської ради. В 1999р. пішла на пенсію за вислугою років як викладач. В 2011р. досягаю пенсійного віку 55р. З 1999 по 2011рр. більше не працювала. Чи маю я право на переоформлення пенсії як особа, що працювала на виборній посаді в органах місцевого самоврядування.
   Заздалегіть вдячна за відповідь.
   


Відповідь:
   Відповідно до статті 21 Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування” посадовим особам місцевого самоврядування, які працювали на виборних посадах в органах місцевого самоврядування 8 років і більше, або протягом двох і більше скликань, починаючи зі скликання 1990 року, за наявності загального трудового стажу для жінок – не менше 20 років призначається пенсія відповідно до цього Закону незалежно від того, де вони працювали перед призначенням пенсії.
Даний Закон набрав чинності з 04.07.2001 року.
Оскільки цей Закон не має зворотної сили, відповідна норма щодо пенсійного забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, які працювали на виборних посадах, може бути застосована виключно до тих осіб, які досягли пенсійного віку в період дії цього Закону (тобто після набуття ним чинності у 2001) і на них було поширено дію ЗУ “Про державну службу”, або працювали на виборних посадах після цього терміну.
Для конкретного вирішення питання Вам необхідно з необхідними документами звернутися в територіальне управління Пенсійного фонду України за місцем проживання (реєстрації).


16 грудня 2010 р., 13:42:18
Ім'я: Юлія
Тема: Пенсійне забезпечення
Запитання:
   1.Скажіть будь-ласка, на даний час яка кількість років передбачена для виходу на пенсію за вислугу років для медиків, 25 чи інша?
   2.Скажіть будь-ласка,чи робота в установі, на посаді лікаря, що не фінансована (заробітна плата) охороною здоров"я, а фінансувалося даним підприємством з 1989 по 1997, входить в медичний стаж? Дякую.


Відповідь:
   Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсії за вислугу років призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення особою пенсійного віку та за наявності трудового стажу, передбаченого Законом України „Про пенсійне забезпечення”.
Пенсії за вислугу років працівникам освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення призначаються відповідно до пункту „е” статті 55 Закону України „Про пенсійне забезпечення”, незалежно від віку та за наявності спеціального стажу роботи не менше 25 років за Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 року № 909, із змінами, внесеними постановою від 26.09.2002 року № 1436.
На даний час діють норми цієї статті при визначенні права на пенсію за вислугу років.
Стосовно питання щодо зарахування до спеціального стажу періоду роботи з 1989 року 1997 рік на посаді лікаря повідомляємо, що робота на посадах, які дають право на пенсію за вислугу років зараховується в спеціальний стаж незалежно від форми власності або відомчої належності, при умові, що робота проходить в закладах охорони здоров’я.
Відповідно до пункту 1 Порядку державної акредитації закладу охорони здоров’я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.07.1997 року № 765, державна акредитація закладу охорони здоров’я – це офіційне визнання статусу закладу охорони здоров’я.
Акредитації підлягають незалежно від форми власності усі заклади охорони здоров’я.
Наявність акредитації та ліцензії підтверджує статус закладу охорони здоров’я.
Для надання більш детальної інформації Вам необхідно звернутися до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання.


14 грудня 2010 р., 20:20:28
Ім'я: Світлана
Тема: Пенсійне забезпечення
Запитання:
   Скажіть будь ласка, чи буде діяти закон про пільгову пенсію (маючи 25 років стажу) для вчителів після 1 січня 2011 року, чи його вже відмінили?

Відповідь:
   Пенсії за вислугу років працівникам освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення призначаються відповідно до пункту “е” статті 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення” за наявності спеціального стажу роботи не менше 25 років за Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993р. №909, із змінами, внесеними постановою від 26.09.2002р. №1436.
На даний час діють норми цієї статті і змін до пенсійного законодавства щодо призначення пенсій за вислугу років працівникам освіти не внесено.


Назад  31 32 33 34 35 36 37 38 39 40  Вперед
31 серпня 2014 р.

Новини Пенсійного фонду України

24 вересня 2012 р.

Затверджено показник середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу у сумі 2754 гривні 69 копійок, який буде застосовуватись при визначенні коефіцієнту заробітної плати за липень 2012 року при призначенні пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

3 липня 2012 р.

Відповідно до встановлених графіків, 2 липня 2012 року розпочато фінансування виплати пенсій та грошової допомоги на липень місяць поточного року. В результаті проведених перерахунків, потреба на виплату пенсій зросла на 3,9 млн. гривень. Всього в липні потрібно буде виплатити майже 366,0 млн. гривень.

11 жовтня 2011 р.

Станом на 4 жовтня Пенсійним фондом України профінансовано виплату пенсій та грошової допомоги в сумі 1 703,5 млн. грн. Зокрема виплату пенсій, що здійснюється через поштові відділення, профінансовано в сумі 1 037,1 млн. грн., через установи банків – у сумі 666,4 млн. грн. Виплата пенсій розпочалася згідно з календарними графіками виплати пенсій та грошової допомоги.

4 лютого 2011 р.

Затверджено показник середньої заробітної плати (доходу) у середньому на 1 застраховану особу, у сумі 2073 гривні 90 копійок, який буде застосовуватись при визначенні коефіцієнту заробітної плати за листопад 2010 року при призначенні пенсій у відповідності з Законом України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

29 жовтня 2010 р.

Затверджено показник середньої заробітної плати (доходу) у середньому на 1 застраховану особу, у сумі 1932 гривні 81 копійка, який буде застосовуватись при визначенні коефіцієнту заробітної плати за серпень 2010 року при призначенні пенсій у відповідності з Законом України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування".

14 жовтня 2010 р.

На 13 жовтня Пенсійним фондом України профінансовано виплату пенсій та грошової допомоги в сумі 10 744,2 млн. грн., що становить 66,3% місячної потреби на пенсійне забезпечення у жовтні.

2 червня 2010 р.

Пенсійним фондом України розпочато фінансування виплати пенсій червня, виплата пенсій розпочнеться 4 червня згідно календарних графіків виплати пенсій та грошової допомоги.

Copyright 2008, pfulutsk.gov.ua