Домашня Написати лист
 

ПФУ в області

Громадська приймальня

Каталог послуг

Керівництво

Структура та телефони

Світлини

Новини

Вакансії

Законодавство

Законодавство та нормативні документи

Доступ до публічної інформації

Запобігання і протидія корупції

Очищення влади

Бланки звітності

Пенсійна реформа

Пенсійне забезпечення

Сплата страхових внесків

Електронна звітність

Персоніфікований облік

Консультують фахівці

Консультують фахівці

Пенсійне забезпечення
Сплата страхових внесків
Персоніфікований облік

Всі запитання

23 січня 2013 р., 09:16:28
Ім'я: Валентина
Тема: Пенсійне забезпечення
Запитання:
   Доброго дня! Скажіть будь ласка, я хочу вийти на пенсію у 55 років, чи зможу я після виходу на пенсію працювати?

Відповідь:
   Відповідно до ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.
До досягнення 60-річного віку, право на пенсію за віком мають жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку:
55 років - які народилися до 30 вересня 1956 року включно;
55 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1956 року по 31 березня 1957 року;
56 років - які народилися з 1 квітня 1957 року по 30 вересня 1957 року;
56 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1957 року по 31 березня 1958 року;
57 років - які народилися з 1 квітня 1958 року по 30 вересня 1958 року;
57 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1958 року по 31 березня 1959 року;
58 років - які народилися з 1 квітня 1959 року по 30 вересня 1959 року;
58 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року;
59 років - які народилися з 1 квітня 1960 року по 30 вересня 1960 року;
59 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року;
60 років - які народилися з 1 квітня 1961 року по 31 грудня 1961 року.
Відповідно до п. 7-2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» до 1 січня 2015 року право дострокового виходу на пенсію за віком мають жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи. У цьому випадку розмір їх пенсії, обчислений відповідно до статті 27 та з урахуванням статті 28 цього Закону, зменшується на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.
Зменшення розміру пенсії за віком застосовується протягом усього періоду отримання пенсії незалежно від її виду.
У разі коли жінка, якій достроково призначено пенсію, до досягнення віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, працевлаштувалася, виплата дострокової пенсії на час роботи припиняється. У цьому випадку після досягнення віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, відсоток, на який зменшено розмір пенсії, переглядається з урахуванням кількості повних місяців страхового стажу, набутого за період роботи після дострокового виходу на пенсію.
Відсоток, на який було зменшено розмір пенсії, також може бути переглянуто з урахуванням відповідної кількості повних місяців страхового стажу, якщо особа після досягнення віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, продовжує працювати і відмовилася від отримання пенсії.


19 січня 2013 р., 18:04:43
Ім'я: Людмила
Тема: Пенсійне забезпечення
Запитання:
   Доброго дня!Коли будуть проводитися виплати по судовим рішенням Чорнобильцям інвалідам.Я чекаю понад 6 місяців.

Відповідь:
   Виконання органами Пенсійного фонду України рішень судів про встановлення розмірів підвищень та доплат відповідно до Законів України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» здійснюється в межах наданих органам Фонду повноважень.
Відповідно до ст. 63 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», фінансування витрат, пов'язаних з реалізацією цього Закону, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, коштів, які враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, та інших джерел, не заборонених законодавством.
Бюджетна система України будується на засадах справедливого і неупередженого розподілу суспільного багатства між громадянами і територіальними громадами; держава прагне до збалансованості бюджету України (частини перша, третя статті 95 Основного Закону України).
У п. 8 ст. 7 Бюджетного кодексу України зазначено принцип цільового використання бюджетних коштів, а саме: бюджетні кошти використовуються тільки на цілі, визначені бюджетними призначеннями та бюджетними асигнуваннями. Згідно ст. 23 Бюджетного кодексу України будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення.
Поряд з цим, статтею 48 вищезгаданого Кодексу передбачено, що розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов’язання та здійснюють платежі тільки в межах бюджетних асигнувань. Зобов’язання, взяті учасником бюджетного процесу без відповідних бюджетних асигнувань, не вважаються бюджетними зобов’язаннями і не підлягають оплаті за рахунок бюджетних коштів. Взяття таких зобов’язань є порушенням бюджетного законодавства. Витрати бюджету на покриття таких зобов’язань не здійснюються.
Отже, здійснити виплати, встановленні рішеннями судів буде можливо при наявності бюджетного призначення на ці цілі та відповідного фінансування органів Пенсійного фонду України.


19 січня 2013 р., 01:45:34
Ім'я: Олександр
Тема: Пенсійне забезпечення
Запитання:
   Чи повинен пенсіонер за віком який є самозайнятою особою сплачувати внески до пенсійного фонду.

Відповідь:
   Так, повинен! Частиною 4 статті 4 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено, що фізичні особи – підприємці, що працюють за спрощеною системою оподаткування і пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до Закону пенсію або соціальну допомогу звільняються від сплати єдиного внеску за себе. Оскільки, Ви є самозайнятою особою і сплачуєте податки виходячи із суми отриманого чистого доходу підстав для звільнення Вас від сплати єдиного внеску на законодавчому рівні не передбачено.

17 січня 2013 р., 20:18:09
Ім'я: галина
Тема: Пенсійне забезпечення
Запитання:
   я вчитель на 2013рік пед стаж 26 але 1рік випадає я не працювала ,чи маю я право пільгову пенсію.

Відповідь:
   Пунктом 2 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. Зазначеним особам пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України „Про пенсійне забезпечення”.
Пенсії за вислугу років працівникам освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення призначаються відповідно до пункту „е” статті 55 Закону України „Про пенсійне забезпечення” за наявності спеціального стажу роботи не менше 25 років за Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993р. №909, із змінами, внесеними постановою від 26.09.2002р. №1436.
На даний час діють норми цієї статті при визначенні права на пенсію за вислугу років.


17 січня 2013 р., 15:09:18
Ім'я: Ольга
Тема: Сплата страхових внесків
Запитання:
   Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи змінився рахунок для сплати ЕСВ 34,7% у 2013? Якщо так, то де можна взяти нові реквізити?

Відповідь:
   В зв’язку з набранням чинності з 1 січня 2013 року на законодавчому рівні змін щодо здійснення розподілу сум єдиного внеску між соціальними фондами закрито рахунки для сплати єдиного внеску підприємцями – спрощенцями, які діяли упродов 2011-2012 років, та відкрито в управлінні Державної казначейської служби України у Волинській області нові рахунки для сплати платежів.
Дані щодо нових рахунків розміщені на веб-сайті головного управління ПФУ у Волинській області в розділі Законодавство/Законодавство та нормативні документи викладено файл з реквізитами рахунків по районно: назва файла "З 1 січня 2013 року єдиний внесок необхідно сплачувати на нові рахунки в органах Державної казначейської служби".
Оскільки Вами не зазначено в якому із управлінь Фонду Ви перебуваєте на обліку, приводимо для прикладу реквізити для сплати єдиного внеску фізичними особами-підприємцями, у т.ч., які обрали спрощену систему оподаткування та тих, які забезпечують роботою себе самостійно, ведуть незалежну професійну діяльність, і які перебувають на обліку в управлінні ПФУ в м.Луцьку:
Отримувач: Управління ПФУ в м. Луцьку, Код ЄДРПОУ 20125593;
Банк отримувача: УДКСУ у Волинській області, МФО 803014
Розрахунковий рахунок: № 37190104000319
Призначення платежу: Сплата єдиного внеску ФО-СПД(ПІБ), Код, за період (вказати місяць, рік)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Вперед
22 листопада 2017 р.

Новини від управлінь Пенсійного фонду України в містах та районах області

Copyright 2008, pfulutsk.gov.ua